Niedziela Trójcy Świętej – 4 czerwca 2023
1.    Dziś – w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – ze szczególną czcią wypowiadamy  modlitwę „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu” i z wielką uwagą czynimy znak krzyża – najprostsze wyznanie wiary w Boga w Trzech Osobach. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
2.    Podziękowania dla wszystkich za zorganizowanie i przeżycie Nawiedzenia. Dziękuję za przygotowanie trasy, liturgii, dekoracji, stołu. Motocyklistom. Dziękuję za ofiary, produkty, wsparcie materialne (1240 zł Kiki, Grabiszew, Dzierżawy).
3.    Są już pierwsze owoce Nawiedzenia. Przy przebudowie prezbiterium Biskup Krzysztof  prosił o przywrócenie Tabernakulum do prezbiterium. Bardzo proszę Radnych o zorganizowanie rocznej zbiórki do końca czerwca. Na przedwakacyjną kawę zapraszam 18 czerwca na godz. 15.00.
4.    W tym tygodniu przypada Uroczystość Bożego Ciała. Będzie wyglądała w następujący sposób: Msza o 8.00 i 10.00. Po Mszy o 10.00 i nabożeństwie  przed Najświętszym Sakramentem wyruszy procesja eucharystyczna. Zapraszam na nią służbę ołtarza, asystę, chorągwie, feretrony  z poszczególnych wiosek, Koło Różańcowe, ktokolwiek do sypania kwiatków, naszą straż z Drozdowa i Grabiszewa i orkiestrę. Trasa procesji: I ołtarz -Figura Matki Bożej na parkingu – Rogów. II ołtarz – plac przy wiadukcie – Kiki. III ołtarz – Krzyż przy p. Świątczakach – Saków (od Borsiaka do Ziarkowskiego). IV ołtarz – przy Kościele – Dzierżawy Kresy i Lipa. Po Bożym Ciele procesje w oktawie po Mszach wieczornych.
5.    W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość o d pokarmów mięsnych. Ksiądz Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy dla całej diecezji. Prosił o zamianę tej formy pokuty na modlitwę.
6.    Polecam  nowy numer tygodnika „Idziemy” a w nim artykuł: To nie opłatek.
7.    18 czerwca po Mszy o 11.00 zapraszam rodziców z dziećmi, które będą przystępować do I Komunii w roku 2024 i 2025.
8.    Ofiary na posadzkę: Józefa Ługowska 100, bezimiennie 100.
9.    W te wakacje będą dwa wyjazdy pielgrzymkowe: Jasna Góra i Kazimierz Dolny. Zgłoszenia na wyjazd do p. Magdy Aleksandrzak.
10.            Wczoraj odbył się pogrzeb ś.p. Stanisław Gnatek. Wieczny odpoczynek.
11.            Intencje Mszalne w tym tygodniu.